Четвер, 28.03.2024, 12:45
Нове на сайті Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Оновити Нові повідомлення · Особисті повідомлення Особисті повідомлення() · Відомості про учасників форумуУчасники · Читаємо правила форумуПравила форуму · Знайти на форуміПошук · Підписатися на отримання новинRSS · Тільки для VIP-користувачівПриватний форум ]
  • Сторінка 1 з 2
  • 1
  • 2
  • »
Модератор форуму: Viktor, Оксана  
Форум » Історія Ставищенщини » Історичні факти » село Станіславчик (Братчикова гребля)
село Станіславчик (Братчикова гребля)
ОксанаДата: П`ятниця, 23.01.2015, 12:20 | Повідомлення # 1
Лейтенант
Група: Модератор
Повідомлень: 85
« 6 »
Країна: Україна
Статус: :-(
При нагоді, прошу усіх зацікавлених у відтворенні історіі села, продивитися матеріали краєзнавчого музею, розташованого у школі, відцифрувати іх та розмістити на сайті.

Станіславчик (Братчикова гребля) Ревізька казка 1795

Там з технічних причин у альбомі спершу викладена друга половина перепису, а потім з середини знову починається спочатку і до кінця.


Повідомлення відредагував Оксана - П`ятниця, 23.01.2015, 12:25
 
economist7777Дата: Субота, 24.01.2015, 12:53 | Повідомлення # 2
Рядовий
Група: Початківець
Повідомлень: 2
« 0 »
Країна: Україна
Статус: :-(
Дуже дякую за інформацію! Підкажіть, а який механізм отримання цієї інформації? Чи можливо її отримати пересічній людині? Тому що дуже цікавлять ревізські казки також про шляхту с.Красилівка і с.Братчикова Гребля, а також ревізські казки інших періодів...

"Жизнь имеет в точности ту ценность, которой мы хотим ее наделить" Бергман И.
 
ОксанаДата: Неділя, 25.01.2015, 20:06 | Повідомлення # 3
Лейтенант
Група: Модератор
Повідомлень: 85
« 6 »
Країна: Україна
Статус: :-(
Прошу. Ревізькі казки зберігаються у Киівському обласному архіві. Іх можна продивитися у читальноми залі, попередньо замовивши абсолютно безкоштовно. Спершу, треба принести 2 фото як на паспорт, копію паспорта і зареєструватися як відвідувач читального залу. Потім, йдете до каталогу і шукаєте там те, що Вам треба: фонд, опис, номер справи. Повертаєтесь до читального залу і замовляєте на спеціальному бланку, який дає працівник залу. Через декілька днів (на коли вам скажуть) приходите і працюєте з документами.
Сплативши 80 з копійками гривень за справу, іі можна сфотографувати. Для цього треба написати заяву на ім"я директора, отримати дозвіл, сплатити гроші в банк. Використовувати власну техніку без спалаху.


Повідомлення відредагував Оксана - Неділя, 25.01.2015, 20:15
 
ViktorДата: Вівторок, 27.01.2015, 10:16 | Повідомлення # 4
Генерал-майор
Група: Адміністратор
Повідомлень: 1972
« 11 »
Країна: Російська Федерація
Статус: :-(
Списокъ населенныхъ мѣстъ Кiевской губернiи Таращанскаго Уѣзда 3-го Стана.

Составленъ Ноябрь 1866 года.

Станиславчик



Источник: 1866. Списки населенных мест со сведениями об их расположении и народонаселении по Киевской губернии.
РГИА. Фонд 1290. Опись 4. Дело 106.


***


Жители с. Станиславчик, 1866 год



Источник: http://pradedy.com/

***


Населенные места Российской Империи в 500 и более жителей с указанием всего наличного в них населения и числа жителей преобладающих вероисповеданий, по данным первой всеобщей переписи населения 1897 г. Под редакцией Н. А. Тройницкого, С.-Петербург, 1905.

Станиславчик:
Мужчины - 724
Женщины - 793
Обоего пола - 1517
Православных - 1445
Прикріплення: 7789421.jpg (94.1 Kb)


Санкт-Петербург
 
economist7777Дата: Вівторок, 27.01.2015, 22:06 | Повідомлення # 5
Рядовий
Група: Початківець
Повідомлень: 2
« 0 »
Країна: Україна
Статус: :-(
Дуже дякую за відповіді! Ще є трохи інформації на сайті

https://familysearch.org/search/collection/1503045  - "Україна, дуплікати метричних книг Київської Православної консисторії, 1840-1845."

Жаль, що сайт http://pradedy.com/ не працює((((



"Жизнь имеет в точности ту ценность, которой мы хотим ее наделить" Бергман И.
 
LaoljanДата: Середа, 18.03.2015, 22:52 | Повідомлення # 6
Сержант
Група: Початківець
Повідомлень: 21
« 5 »
Країна: Україна
Статус: :-(
Родом зі Станіславчика був повстанський отаман Мартинівський. Чи має хто-небудь про нього точнішу інформацію? Був помічником Квітковського, діяв, зокрема, в районі Ківшуватої з загоном 50 бійців (три кулемети, 2 гармати). Убитий більшовиками в Красилівці орієнтовно в 22 році. Буду влдячний за будь-яку інформацію..

Ми іще дійдем до Гангу,
Переможемо в боях,
Щоб від Японії до Англії
Вкраїна сяяла моя
 
ОксанаДата: Четвер, 19.03.2015, 06:16 | Повідомлення # 7
Лейтенант
Група: Модератор
Повідомлень: 85
« 6 »
Країна: Україна
Статус: :-(
Laoljan, Почитайте у сусідній темі про Попружну рукописи Якова Гейка, там є оповідання за громадянську війну з віднесеннями до архівних документів з цієі тематики по повіту.
 
ViktorДата: Четвер, 19.03.2015, 09:56 | Повідомлення # 8
Генерал-майор
Група: Адміністратор
Повідомлень: 1972
« 11 »
Країна: Російська Федерація
Статус: :-(
Цитата Laoljan ()
Був помічником Квітковського


Как я понимаю, Квітковський, он же Цвітковський (1889-1923). Сотник Армии УНР. Атаман Виноградского и Боярского повстанческих полков.
«У добу Визвольної війни одним із найбільш відомих повстанських отаманів був сотник Цвітковський. Діяв він переважно на Звенигородщині, хоча його багряні сліди можна було знайти і на Уманщині, Таращанщині та й Канівщині. Незважаючи на масштабність отамана (15 тисяч козаків мав він «у добрі часи» під рукою), за 85 років пам’ять про нього майже повністю вивітрилася. Ми навіть не знаємо його імені. Не знаємо і як правильно писати прізвище: Цвітковський чи Квітковський».


Санкт-Петербург
 
LaoljanДата: Четвер, 19.03.2015, 11:23 | Повідомлення # 9
Сержант
Група: Початківець
Повідомлень: 21
« 5 »
Країна: Україна
Статус: :-(
Так, це він. Але Роман Коваль дослідив його біографію й зробив про нього детальний нарис. Інша справа Мартинівський. Ось що пишуть про нього радянські видання: "В районе Кошеватой, Березовка действоаала банда Мартыновского (300 штыков, 200 сабель, три пулемета, два орудия)" ("Киевский краснознаменный",  Москва, 1974, стр. 41) Кажуть, був він дуже жорстокий і непримиренний до радвлади, не виключено, що це його загін вирізав продзагонівців між Гейсихою і Красилівкою в 1920 році. Найпевніше, він не здався на амністію, як Квітковський, і потрапив у полон десь у 1922 році. Очевидці розповідали, як його допитували в клуні Кравчука: повісили догори ногами і дерли шкіру зі спини. База його була, зокрема, на Виселці (Голіндерні), де була захована зброя. Відомо, що вціліла його дружина і дочка, які ще після війни жили в Станіславчику. Потрібно дізнатися бодай його імя, щоб можна було звертатися в архіви.

Додано (19.03.2015, 11:23)
---------------------------------------------
Мене цікавить, чи є у Станіславчику люди на прізвище Мартинівський. З книги про репресованих відомо, що один Мартинівський був висланий з села на п"ять років за межі України. Дочка отамана, як розповідають, дітй не мала і померла на початку 60-х.


Ми іще дійдем до Гангу,
Переможемо в боях,
Щоб від Японії до Англії
Вкраїна сяяла моя
 
ViktorДата: Четвер, 19.03.2015, 13:25 | Повідомлення # 10
Генерал-майор
Група: Адміністратор
Повідомлень: 1972
« 11 »
Країна: Російська Федерація
Статус: :-(
Вот, что я в своё время находил:
Правобережний гербiвник, том 1, Шляхта Василькiвского, Таращанського та Звенигородсского повiтiв
Мартиновські (рос. Мартыновскій, Мартиновскій), 1821 Гостра Могила, Станіславчик [П. К.]; 1843 Станіславчик Т [Спис.].
Книгу скачать можно здесь: http://mirknig.com/knigi....tv.html
В скобках написано «список», может там есть что-то подробнее, я не помню.

Про продотряд есть такая информация:
Письмо ЦУПЧРЕЗКОМу ЦК КП(б)У о политическом положении в Киевской губернии с 1 по 15 октября 1920 г. и бесчинства частей 1-й Конной армии С. Буденного
7 ноября 1920 г.
В м. Ставище Таращанского уезда был произведен погром продполком, которым командует тов. Андрианов. Продармейцы раздевали жителей, избивали и даже убили нескольких селян. Была ими же разгромлена синагога, разбиты скрижали, разорвана Тора.
Центральный государственный архив общественных организаций Украины, фонд 1, опись 20, дело 197
Может стоит поискать в Центральном государственном архиве общественных организаций Украины информацию по Таращанскому уезду за 1922 год?


Санкт-Петербург
 
LaoljanДата: Четвер, 19.03.2015, 13:37 | Повідомлення # 11
Сержант
Група: Початківець
Повідомлень: 21
« 5 »
Країна: Україна
Статус: :-(
Шукати передовсім слід бу ДГА СБУ. Але там треба знати бодай ім"я Мартинівського. Справа Квітковського лежить у архіві МО. Проте я сподівався, що форум читає бодай хтось із Станіславчика і підкаже, чи є там люди на Прізвище Мартинівський. Не виключено, що Мартинівського взяли в полон котовці, які натоді воювали тут з повстанцями.

Ми іще дійдем до Гангу,
Переможемо в боях,
Щоб від Японії до Англії
Вкраїна сяяла моя
 
ViktorДата: Четвер, 19.03.2015, 15:06 | Повідомлення # 12
Генерал-майор
Група: Адміністратор
Повідомлень: 1972
« 11 »
Країна: Російська Федерація
Статус: :-(
Зачем ждать пока кто-то прочитает, можно написать письмо: Станіславчицька сільська рада, 09442, Київська обл., Ставищенський р-н, с.Станіславчик, вул.Комсомольська. Сільський голова - Бурлака Сергій Іванович. Тел: 2-74-32. Напишите адрес электронной почты, наверняка ответят.
Вы же понимаете, что нужна информация от старшего поколения, которое не всегда пользуется Интернетом. Я попробую спросить у Кума, он из Станиславчика, но быстрый ответ не обещаю.


Санкт-Петербург
 
LaoljanДата: Четвер, 19.03.2015, 15:42 | Повідомлення # 13
Сержант
Група: Початківець
Повідомлень: 21
« 5 »
Країна: Україна
Статус: :-(
Гаразд, я буду в Красилівці, то поїду сам до Станіславчика та розпитаю.

Ми іще дійдем до Гангу,
Переможемо в боях,
Щоб від Японії до Англії
Вкраїна сяяла моя
 
LaoljanДата: П`ятниця, 20.03.2015, 21:01 | Повідомлення # 14
Сержант
Група: Початківець
Повідомлень: 21
« 5 »
Країна: Україна
Статус: :-(
Тому, хто пише на мою сторінку в ФБ, прохання надсилати все на електронну адресу - вона відкрита в аккаунті цього форуму. Мартинівський чомусь майже не згадується у зведеннях губчека, хоч його загін був великий, майже бригада. Не виключено, що він діяв переважно під позивним, Хмара або Гонта, або ще якимось. Взагалі, історія з ним дуже дивна, його зрадив один чоловік з Красилівки, що був у його загоні. Прізвище називати не буду, бо певности в цім нема.

Додано (20.03.2015, 21:01)
---------------------------------------------
Ну от, нарешті я скачав скани Гейкової праці. Документ,звичайно, неоціненний. Написаний палким прибічником радвлади, про голод 1933 і розкуркулення - ні слова, наче цього й не було. Але є там згадки про отамана Мартинівського. Ось що пише про нього Гейко: "Великого лиха завдала повіту банда бувшого офіцера Мартинівського, що родом був із села Станіславчика. Вона на початку жовтня 1920 р. учинила в Ставищах жахливий єврейський погром і спалила чудове містечко, що славилося далеко за межамии повіту.  Там загинуло багато жителів. Їх трупи тривалий час відшукували серед згарищ і пепелищ містечка". (стор. 74) Чи так це насправді? Бо буквально за одну сторінку Гейко цитує рапорт голови Таращанського повіткому Г. Кузьміна (!), де той доповідає голові губернського ревкому: «Буденовцами были учинены грабежи в форме еврейского погрома в местечках Кошеватое и Ставищах, где дело обошлось массовым убийством евреев». Мається на увазі 6-й кавполк Першої конармії, що на початку жовтня повертався з польської кампанії. Може, Мартинівський був одним із командирів того полку? Та ні, бо сам Кузьмін пише далі: «Группировке банд, напр. бывших офицеров Цветковского, Мартыновского и других, послужила неудачная операция Советских войск под Медвином, где банда не только что не была уничтожена, но, наоборот, усилилась и всей своей тяжестью обрушилась на Таращанский уезд. С половины августа бандитизм у в уезде принял ужасающие размеры. Всюду в волостях были разогнаны волостные и сельские Советские органы, начались нападения на продгруппы…» Зрозуміло, тут мається на увазі Медвинське повстання, що спричинилося до масового збройного опору продзагонам і взагалі радвладі. З огляду на цитований рапорт голови повіткому, погром у Ставищах здійснив не Мартинівський, а 6-й кавполк, а Гейко зводить на нього наклеп, як полюбляють це робити комуністи. Тепер відомо достеменно, що Мартинівський родом був таки зі Станіславчика, тож пошуки слід починати звідти.


Ми іще дійдем до Гангу,
Переможемо в боях,
Щоб від Японії до Англії
Вкраїна сяяла моя


Повідомлення відредагував Laoljan - П`ятниця, 20.03.2015, 21:04
 
ViktorДата: Субота, 21.03.2015, 19:33 | Повідомлення # 15
Генерал-майор
Група: Адміністратор
Повідомлень: 1972
« 11 »
Країна: Російська Федерація
Статус: :-(
Цитата Laoljan ()
погром у Ставищах


С 1918 по 1920 год в Ставище прошли десятки погромов. Иногда погромы происходили с частотой в несколько дней. Так что ни чего исключать нельзя.
Про погромы с Ставище можете почитать здесь: http://stav.pp.ua/load/3-1-0-148 Это воспоминание ставищан, правда книга на английском.

Вот из книги И.С. Собченко «Кровавое противостояние», Москва, 2010:
«Украинские повстанцы были загнаны в подполье, но в отдельных районах они еще действовали сильно: в Холодном Яру, на Чегиринщине, на Умани (Дерещук), на Таращанщине (Мартыновский), на Звенигородщине (появился Квитковский) и так далее.

После амнистии, на которую пошла одна часть отряда повстанцев Квитковского, а вторую часть повстанцев, не пожелавшую идти на амнистию, объединил Левченко. Он собрал возле себя около 20 человек и стал легче отбиваться от преследования, а иногда и самим нападать на милицию.
Весной 1922 года между группой Левченко и большой группой милиции, которая насчитывала около 80 человек, произошли три боя в Гирчаковом лесу, в которых было убито больше десятка человек с обеих сторон. Уже летом 1922 года в группе Левченко осталось только трое наиболее отважных, остальные были убиты или сдались властям».
Если Мартыновский погиб в 1922 году, то надо его искать в группе Левченко.


Санкт-Петербург
 
Форум » Історія Ставищенщини » Історичні факти » село Станіславчик (Братчикова гребля)
  • Сторінка 1 з 2
  • 1
  • 2
  • »
Пошук:


Ставище © 2024